עומדים למכור נכס ומודאגים ממס השבח? שימו לב לזכויות הבנייה

גלעד המאירי
כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין

כאשר המכירה כוללת גם זכויות בנייה שטרם נוצלו – וזה נכון לכל בניין ישן – המס יכול להגיע עד ל-40% משוויין • גלעד המאירי מסביר: איך נשלם פחות מס שבח?

כולנו רוצים לשלם כמה שפחות מס שבח – זה לא דבר מפתיע, ואפילו מובן לגמרי. אז איך משלמים כמה שפחות מס כזה, וממה כדאי להיזהר? כידוע, ישנו כיום פטור הקבוע בחוק בכל הנוגע למס שבח, פטור על מכירת דירת מגורים יחידה. 

אבל מה אם אינכם זכאים לפטור שכזה? ולא פחות חשוב מזה – מה לגבי זכויות הבנייה, שרבים כלל לא לוקחים אותן בחשבון לעניין זה? חשוב שתדעו שבכל מקרה ניתן ליהנות מהטבה כלשהי ולהפחית את מס השבח, בכמה דרכים. למעשה ישנן שמונה שיטות מקצועיות לפחות שניתן לנקוט מראש, ואשר יאפשרו לכם לצמצם את המס.

כדי שזה יקרה חשוב לנקוט בכמה צעדים כללים ומקדימים: ראשית – לא להתעלם מהעניין, ולהצטייד בעת הדיווח בחוות דעת של שמאי מקרקעין. שנית, להבטיח ביצוע ניתוח נכון של הערך הכלכלי האמיתי של זכויות הבנייה ושל הנכס הקיים. צעד שכזה יכול לשנות את סכום המס מהקצה אל הקצה.


לשיחת ייעוץ והכוונה ראשונית ללא עלות מלאו את הפרטים ונחזור אליכם:

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים וקולגות, הם יודו לכם

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב email
שיתוף במייל
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואסטאפ
שיתוף ב print
הדפסה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך לשלם פחות היטל השבחה

הרצאה מצולמת ב-49 שקלים בלבד

אנחנו מזמינים אותך, לצפות בהרצאה חדשנית ומרתקת, שבה נדבר על היטל השבחה מזווית פיקנטית ושונה ממה שבדרך כלל מקובל – ונעסוק קצת בצד המשפטי ורבות בצד הכלכלי והפרקטי! 💰💰💰